user
  • Hanife Baran

  • Resim ve Sanat Eğitmeni

 Özgeçmİş

Merhaba, Ben Hanife BARAN 

1993 tarihinde Ankara - Yenimahalle’de doğdum. Babam Kırşehir, annem Şereflikoçhisarlı...

Benden iki yaş küçük erkek kardeşim var. İlköğretim eğitimini Tarhuncu Ahmet Paşa İlköğretim Okulunda Ortaöğretimi Kalaba Kız Meslek ve Teknik Lisesi - El sanatları bölümünde tamamladım.

Üniversite eğitimim Gazi Üniversitesi Ankara Meslek Yüksekokulu’nda Geleneksel El Sanatları bölümüyle tamamladım. Bunun üzerine Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde Kamu yönetimi bölümünü okuyarak 2018 yılında mezun oldum.

Bilgisayar destekli muhasebe, Autocat çizim programı ve  Aydın Ünal’ın anlatımı ile ‘’Genç Kalemler Metin Yazarlığı’’ kurslarına dahil olup sertifika aldım.

Bir dönem Cumba Çocuk ve Kardeş Okulu Sobe Anaokulu’nda 3-10 yaş aralığındaki çocuklara Görsel Sanatlar Öğreticiliği yaptım.

Asıl alanım olan sanatta, daha çok kendimi geliştirmek için başka bir kolu, Resim eğitimi veren kursta bir yıl karakalem, bir yıl kuru boya olmak üzere, iki yıl eğitim aldım.

ODTÜ Türkçe Topluluğunun düzenlediği okuma gruplarına katılıyorum. ‘’Batının ahlâkını taklit etmenin sonucunda, bir milleti nasıl zillete düşürüşünü gösteren ve batı hayranlığından kurtulmanın yollarını aramak gerektiği…‘’ vs. gibi konuları okuyup tartışarak bir genç Müslüman kızın, çağa göre nasıl donanım kazanması gerektiği bilincini geliştirmek en büyük hedefim.

EĞİTMEN KALFALIĞI

Bir Muallimin Çıraklık Yolculuğu...

"Copyrights © • Tüm hakları saklıdır."