user
  • Büşra Küçük

  • Osmanlıca ve Türk Edebiyatı Eğitmeni

 Özgeçmİş

Selâm,

Ben Büşra Küçük, 1994 Ankara doğumluyum. Hayatımı doğduğum bu şehirde devam ettiriyorum ancak aslen Malatyalıyım. Küçük ailesinin en büyük çocuğu olarak dünyaya geldim. İlkokul birinci sınıfta bir kardeş sahibi oldum.

Birbirini çok seven, saygıyı daima ön planda tutan, iletişimi çok iyi olan bir ailede ilk eğitimimi aldıktan sonra okul macerama adımımı Gülhane İlköğretim Okulunda başladım. Liseyi ise Bekir Gökdağ Anadolu Lisesinde tamamladıktan sonra, Kırıkkale Üniversitesinde Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü kazandım. Formasyon eğitimimi de alarak en büyük hayalim olan öğretmen unvanına kavuştum. İlk olarak Kırıkkale’de daha sonra Ankara'da özel ve devlet kurumlarında görevimi ifa ettim ve etmekteyim.

En büyük hayalim ve idealim olan öğretmenlik benim için bir iş, zorunluluk ya da sadece maddi bir kapı değil ve asla da olmayacak. Kendini, dilini, tarihini, değerlerini bilen bir neslin şekillenmesinde aktif rol alabilmek, bir insanın ruhuna dokunabilmek, bir gencin günlüğündeki bir satırda yer alabilmek benim en büyük rüyam, hayalim. Ve biliyorum ki beni bu menzile taşıyacak yegâne vasıta “öğretmenlik”.

EĞİTMEN KALFALIĞI

Bir Muallimin Çıraklık Yolculuğu...

"Copyrights © • Tüm hakları saklıdır."