user
  • Zeynep Dilara Uyar

  • Kuran Eğitmeni

 Özgeçmİş

Merhaba, Ben Zeynep Dilara Uyar,

1998’de Ankara ili Yenimahalle ilçesinde doğdum ve 21 yıldır Keçiören ilçesinde yaşıyorum.

Annem ve babam Çorum/Sungurlulu. 19 yaşında bu sene üniversite sınavına giren bir kız kardeşim ve 11 yaşında ortaokula geçen bir erkek kardeşim var.

İlköğretimi Mecidiye İlköğretim Okulunda tamamladım. Lise eğitimimi Rauf Denktaş Anadolu Lisesi ve Keçiören Özel Final Temel Lisesinde tamamladım. Şuan Gazi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi(Türkçe) 4.sınıf öğrencisiyim.

İlkokula başlamadan önce Sibyan Kuran Kursunda Kuran’ı Kerim eğitimi aldım daha sonra hafızlık eğitimine başladım fakat ilkokula başladığım için yarım kaldı. Ortaokulda iken yazları yatılı Kuran Kurslarına eğitim gördüm. İlahiyat fakültesinde yüksek lisans yapmayı ve yarım kalan hafızlığımı tamamlamayı düşünüyorum.

Üniversite de okuduğum bölümle ilgili SETA vb. kurumlarda çeşitli semireler paneller ve programlara katıldım.

Medya okuryazarlığı isimli kişisel gelişim ile ilgili bir seminere katıldım.

Aydın Ünal’ın eğitim verdiği Genç Kalemler Metin Yazarlığı kursuna katıldım.

TEOL Dil Okulları İngilizce A1-A2 kuru sertifikam bulunmaktadır.

İslâm düşüncesi ve bu düşünce ile yaşamam gerektiği bilinci ile yetiştirildim.

Hayat gayem, hedeflerim, amaçlarım ve düşüncelerim İslâm davası üzerine geliştiği için bu yönde bir çalışma hayatı ve yaşam geçirmek, yeni neslin Allah yolunda ve Peygamber Efendimizin sünneti üzerine yetişmesi için davamı sürdürmek istiyorum.

Avrupa’yı taklit etmeyen, sadece Avrupa’nın yeniliklerini alıp Türk-İslâm gelenekleriyle birleştirilen entelektüel bir İslâm ümmeti, bizim yapacağımız çalışmalar ve gayretler ile gerçekleşebilir.

İslâm dinine mensup kişilerin pasif, kenara çekilmiş, yazıp okumayan kişiler olmadığını tüm dünyaya biz okuyup yazarak duyurabilir ve kanıtlayabiliriz.

Empati ve İletişim Enstitüsü’nde gerçekleşecek olan Yaz Mektebi isimli yaz okulu ile hayat gayem olan İslâm davasına hizmet edeceğim.

EĞİTMEN KALFALIĞI

Bir Muallimin Çıraklık Yolculuğu...

"Copyrights © • Tüm hakları saklıdır."